Search
  • Guna Kaņepe

Cēsīs aizvadīts trešais biznesa Meet-up

Ceturtdien, 30. janvārī, Vidzemes koncertzālē “Cēsīs” notika pirmais 2020. gada biznesa Meet – up. Tikšanās laikā tika runāts par novada un uzņēmējdarbības aktualitātēm Latvijā, kā arī par finanšu prognozēm un plānošanu.


Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš aplūkoja deviņas aktualitātes, kas tuvākajā nākotnē skars vai jau skar Latvijas uzņēmējus, turklāt Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs stāstīja par 23. janvārī pieņemto budžetu. Viņš uzsvēra: “2020. gada budžetā bija divas lielās prioritātes – struktūrfondu un citu ārzemju fondu finansētie projekti, kur galvenā uzmanība tika vērsta izglītībai, uzņēmējdarbībai, veselībai, sociālai jomai un tūrisma attīstībai, un pašvaldības finansētie projekti, kuri koncentrējās uz ielām, ietvēm un satiksmes drošību.”

"Vai zinājāt - Cēsīm ir izveidota jauna mājaslapa, kas saņēmusi pozitīvu atsaucību! Jaunajā mājaslapā lielākā pievienotā vērtība ir pakalpojumu sadaļai. Šogad būs pieejami arī pirmie e-pakalpojumi."

Priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs tikšanās laikā runāja arī par šī gada lielāko izaicinājumu – sagatavot pieteikumu Eiropas kultūras galvaspilsētas konkursam. "Cēsis tiks pieteiktas Eiropas kultūras galvaspilsētas statusam ar mērķi Eiropas kultūras stratēģijas un plānus apvienot ar pilsētas attīstības plāniem."


Uz trešo biznesa Meet-up sanāksmi, painformēt par finanšu prognozēm un plānošanu, bija atbraucis datu analītikas virziena vadītājs uzņēmumā “Squalio”, kā arī kustības “Valsts#196” pārstāvis Einārs Garoza, kurš tikšanās laikā pievērsās lielajai problēmai, kuru cenšamies risināt – produktivitātei.

“Mēs Latvijā gribam tādu pašu veselības aprūpi, tādus pašus ceļus, visu kā Rietumeiropā, bet tam nepieciešama produktivitāte, kapitāls, cilvēki..”

Einārs Garoza uzsvēra, ka mūsdienās dati ir visapkārt. Tie tiek izmantoti ne tikai finanšu plānošanā, bet arī lēmumu pieņemšanā. "Dati būtu jāiekļauj ekonomikas attīstības plānošanā un jācenšas izmantot globālās tendencēs, kuras saistītas ar milzīgo datu apjomu un jaunajām tehnoloģijām."


Uzņēmēji augstu ir novērtējuši pasākuma otro daļu - iespēju iepazīties, pastāstīt par sevi, diskutējot par aktuālāko un rast atbildes pie Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvjiem tādās jomās kā eksports, pakalpojumi, tirdzniecība un zināšanu ekonomika.

Liels paldies pasākuma rīkotājiem - Cēsu novada pašvaldībai, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerai un kustībai “Valsts#196”.


Uz tikšanos pavasarī - nākamajā uzņēmēju tikšanās dienā!

46 views0 comments
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon