Search
  • Guna Kaņepe

Datu analīze tālākizglītos vismaz 1% Cēsu iedzīvotāju


Kustības “Valsts#196” organizētajām trīs mēnešu mācībām Cēsīs, kurās pretendentiem bez iepriekšējām obligātām zināšanām iespējams bezmaksas iegūt datu analītiķa diplomu, kopumā pieteicās 135 pretendenti. Tā kā kursā paredzētas 14 vietas, konkurss sasniedza teju 10 pretendentus uz vienu apmācību iespēju.


Ņemot vērā lielo interesi, “Valsts#196” partneri – Cēsu novada pašvaldība un datu tehnoloģijas uzņēmums “Squalio” – pieņēma lēmumu izveidot papildgrupu, kopumā atlasot 28 apmācāmos, no kuriem pirmie 14 jau 11. februārī uzsāka apmācības RTU Cēsu filiālē.


“Cēsnieku atsaucība, motivācija un ieinteresētība nenoliedzami parāda, ka varam iezīmēt drosmīgu, bet skaidru mērķi – divos gados datu analīzē u.c. mūsdienīgās IT prasmēs varam tālākizglītot vismaz 1% Cēsu novada iedzīvotāju,” akcentē Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.


Pēc viņa teiktā, šāds intensīvs apmācību kurss trīs mēnešu garumā nav lēts, tomēr tas ļauj Cēsu novada iedzīvotājiem nodrošināt konkurētspējīgu un jēgpilnu mūžizglītību, tāpēc pašvaldība ir gatava investēt, apmaksājot kursus Cēsu novadā deklarētajiem iedzīvotājiem.


Savukārt “Squalio” datu stratēģis un apmācību projekta vadītājs Einārs Garoza īpaši uzsver augsto pieteikumu kvalitāti. “Mūsu uzņēmums kā kustības “Valsts#196” iniciators un dibinātājs patiesi priecājas, ka Cēsis ir pirmā pilsēta, kura rūpējas par sava novada iedzīvotāju digitālo prasmju attīstīšanu. “Valsts#196” mērķis ir palīdzēt ikvienam cilvēkam pilnveidot savu digitālo identitāti un atrast tās vērtību, savā, savas uzņēmējdarbības vai novada labklājībā. Izvērtējot pretendentus, primāri ņēmām vērā to, cik motivēti un zināšanas tālāk izmantot spējīgi ir potenciālie mācīties gribētāji, un jāatzīst – cēsnieki patīkami pārsteidza, pieteikumu kvalitāte liecina par tendenci, ka jau šobrīd Cēsu pilsētu var droši dēvēt par Vidzemes IT metropoli”.


Kustība “Valsts#196” ir iniciatīva digitālās identitātes pilnvērtīgai apzināšanai un izaugsmei, lai veicinātu ikviena cilvēka, uzņēmējdarbības un Latvijas valsts konkurētspēju datu un inovāciju iespēju laikmetā. Iniciatīva apvieno pētniekus, valsts un pašvaldību pārstāvjus, uzņēmējus un viedokļu līderus ar mērķi izstrādātu reāli pielietojamus instrumentus, zināšanas un rīkus.


81 views0 comments
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon