Search
  • Guna Kaņepe

Iepazīsties ar atvērto datu nākotni Latvijā!


Lai izprastu atvērto datu nākotni Latvijā, kustība “Valsts#196” sadarbībā ar “Datu skolu” organizēja galda spēles vakaru Cēsīs, aicinot ikvienu izmēģināt jaunu spēli “Datapolis” par datu atvēršanu.


Iepazīstieties! “Datu skola” ir dibināta 2016. gadā, kas ir starptautiskās datu pratības iniciatīvas School of Data pārstāvniecība Latvijā ar mērķi vairot pilsoniskās sabiedrības, tajā skaitā, žurnālistu un aktīvistu, spējas efektīvi strādāt ar datiem. Lai to sasniegtu, “Datu skola” rīko hakatonus, datu ekspedīcijas, meistarklases un lielākus - vietēja un starptautiska mēroga projektus.


Galda spēle “Datapolis” ir viena no “Datu skolas” aktivitātēm, ko izveidoja Open Data Institute un Folk Labs. Spēles gaita ļauj izprast būtību par atvērtajiem datiem, kas ir brīvi pieejama bezmaksas informācija - tiešsaistē, bez piekļuves un atkalizmantošanas ierobežojumiem, kuru var rediģēt un automatizēti apstrādāt ar brīvi pieejamām lietojumprogrammām. “Datapolis” spēles mērķis ir sakrāt punktus, iejūtoties privātā, publiskā un pilsoniskā sektora lomā. Katram no sektoriem ir savas intereses - uzlabot sociālo, ekonomisko vai vides jomu. Uzvar tā komanda, kurai ir vislabākā stratēģija rīku izveidē, datu publiskošanā vai atvēršanā. Spēle simulē datu atvēršanas procesu valstī, kā arī veiksmes un stratēģijas kombinācija ir izklaidējoša ikvienam. Sīkāk ar Latvijai adaptētiem spēles noteikumiem var iepazīties šeit: https://ej.uz/Datapolis


26. novembra pievakarē, Cēsīs, kustības “Valsts#196” ofisa telpās, uz galda spēli “Datapolis” bija ieradušies 20 dalībnieki no Vidzemes – Cēsu, Priekuļu, Liepas un Rīgas puses. Tika pārstāvēta gan IT joma, esot pārstāvjiem no Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma (VTDT), gan pedagoģijas nozare kopā ar Liepas pamatskolas un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Cēsu filiāles pasniedzējiem un studentiem, turklāt “Datu skolas” dibinātāji - Nika Aleksejeva un Miķelis Zondaks, kuri atbrauca ciemos no Rīgas uz Cēsīm, vadīja “Datapolis” spēli.Spēles gaitā mēs pieredzējām spraigas sarunas par datu kopu maiņu un atvēršanu, apkopojām ieteikumus kā spēli “Datapolis” uzlabot un pielāgot Latvijas situācijai, kā arī ieguvām secinājumu par to, ka ir izveidojusies nebijusi sadarbība – savstarpēji iepazīstoties, radās jauna draudzība un kontaktu apmaiņa, kā arī radošas idejas un ieteikumi turpmāk organizēt izglītojošos pasākumus, praktiskās meistarklases, apmācības un seminārus.


Apsveicam galda spēles “Datapolis” uzvarētājus un ceram vēl kādu reizi uzspēlēt kopā!62 views0 comments
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon