Search
  • Guna Kaņepe

Vairot zināšanu apmaiņu IT kopienā Vidzemē #ShareIT

Updated: Nov 15, 2019

“Share IT 2019” konference tika atklāta! Jau otro gadu pēc kārtas tikāmies ar IT speciālistiem un visiem šīs jomas interesentiem, pulcējot 100+ dalībniekus Vidzemes lielākajā IT konferencē. 16 profesionāļi – IT nozares eksperti gan no Latvijas, gan no Eiropas, dalījās ar savām zināšanām, risinājumiem un pieredzi dažādās IT jomās, 4. oktobrī, Vidzemes koncertzālē “Cēsis”.Konferences mērķis ir vairot ideju, zināšanu un pieredzes apmaiņu un diskutēt par nozares aktuālajiem izaicinājumiem. Šogad “Share IT” programmā tika apskatītas tādas nozarē aktuālas tēmas kā kiberdrošība, mākslīgais intelekts (AI), virtuālā realitāte, kiberdrošība, datorredze (computer vision), spēļošana (gamification), lietotāju pieredze interneta vietnēs, iOS lietotņu izstrāde, testēšana u.c. Sesijas vadīja gan augstskolu pārstāvji (Vidzemes Augstskola, RTU), gan IT nozares uzņēmumu un organizāciju eksperti (Printful, Echo Tech, Riga TechGirls, Qminder, TestDevLab, Valsts#196, Squalio, ALSO, Vigo, Wunder u.c.).


Kustības "Valsts#196" pārstāvis Aigars Valdmanis kopā ar kolēģi Raivo Reigasu – IBM risinājumu ekspertu no uzņēmuma “ALSO”, dalījās pieredzē par atvērtajiem datiem Cēsu pilsētas kontekstā. Aigars pastāstīja, ar ko sākt un kādi ir bijuši izaicinājumi, lai pašvaldība varētu atvērt savus datus plašākai publikai, turklāt, Raivo sniedza ieskatu, kā izmantot IBM IT risinājumus datu atklāšanai un kā sagatavoties, lai datu kopas varētu nodot sabiedrībai, ievērojot labākos IT standartus un VDAR prasības. Šī sesija izskatīja, kā atklāt un pārvaldīt ikviena datus, attiecīgi: tehnoloģiju pielietošana un sadarbība ar pašvaldību.


“Jūs droši vien jau esat dzirdējuši par terminu “atvērtie dati”. Ja neesat, noteikti ir pienācis laiks ieklausīties. Spēja izmantot datus šobrīd ir nozīmīgs virzītājspēks jebkura cilvēka vai biznesa attīstībā. Tomēr, mūsu pieredze rāda, ka daudzi joprojām saskaras ar lieliem izaicinājumiem izpratnē par datu vērtību un to pārvaldību. Pirms spējam iegūt labumus no datu izmantošanas - pārdomāti lēmumi, automatizācija, darba efektivitāte un optimizācija, inovāciju attīstība un jaunas biznesa iespējas – mums ir jāsaprot, kādi dati ir mūsu rīcībā”, apgalvoja kustības “Valsts#196” pārstāvis Aigars Valdmanis.


Dienas programma bija intensīva ar vairāku lekciju/diskusiju sesijām. Sesiju norise notika paralēli lekcijām, ikvienam izvēloties sev interesantāko un atbilstošāko tēmu. Konferences laikā bija aktīva darbošanās IT darbnīcā (iepriekš piesakoties), kā arī neformāla tīklošanās, pieredzes apmaiņa un sarunas dienas noslēgumā.


Mēs esam vairāk nekā pārliecināti, ka lielas lietas notiek ne tikai lielpilsētās, bet arī reģionos! "Share IT 2019" konference ir lielisks piemērs tam. Uz tikšanos nākamgad!


34 views0 comments
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon